Zaproszenie.

Każdy szczegół Wersalu, wykonany jest ze szczególna starannością, przez najlepszych dekoratorów i architektów. Najwięcej chwały przynosi jednak Wersalowi skąpana w naturalnym świetle Galeria Zwierciadlana, białymi i złotymi, brokatowymi zasłonami oraz srebrnymi meblami, misternej roboty.
Warta wspomnienia jest również scena operowa. Wykonana z drewna, pomalowana na różowo i zielono, by przypominała marmur a następnie złocona. Ponad lożą królewską znajduje się kandelabr o wysokości 2, 5 metra z trzystoma wisiorami. Pozostałą część kolumnady, oświetla siedemnaście mniejszych kandelabrów, z których każdy odbija się we własnym lustrze.
Wersal przetrwał Rewolucję niemal nietknięty.
Pałac w Wersalu to obiekt wycieczek milionów turystów, przyjeżdżających z każdego zakątku świata. Przepiękne ogrody i sam Pałac tworzy wrażenie, jak gdyby teren ten, nie należał do krajobrazów ziemskich.
Francja może nas uraczyć niezwykłą ilością godnych zwiedzenia miejsc. Francja to nie wieża Eifla, Luvr czy Pola Elizejskie. Niech w planach naszych wycieczek znajdzie się Wersal, miejsce godne polecenia i wręcz czarujące mistyką. Tu same przywołują się minione wieki a duch Ludwika XIV wciąż unosi się nad polami.