Zalety i wady hoteli

Jak powszechnie wiadomo podczas podróży najczęściej wybieranym przez nas miejscem noclegu jest hotel. W różnych standardach, stylach, lokalizacjach, każdy znajdzie coś dla siebie.

Więc jakie są zalety i wady hoteli?

Niebywałą zaletą hoteli jest komfort jaki zapewniają. Nie trzeba przejmować się gotowaniem, sprzątaniem, noszeniem bagaży. Wszystkim zajmie się obsługa hotelowa. W lepszych hotelach można skorzystać z usług konsjerża, do którego możemy udać się z dodatkowymi sprawami do załatwienia.
Kolejną zaletą jest strona rozrywkowa. Hotele chcąc zachęcić gości swoją ofertą, często oferują wiele rozrywek na teranie hotelu. Można spotkać się z basenami, centrami SPA czy nawet kinem.

Największą z wad nocowania w hotelach są ceny, Wahają się one w granicach od kilkuset do nawet kilku tysięcy złotych za noc. Można co prawda napotkać bardzo korzystne promocje lub oferty last minute ale nadal, jeśli planujemy dłuższy wyjazd, taki nocleg mocno nadszarpnie nasz portfel.
Niektórym dokucza też w hotelach brak urządzeń do jakich mamy dostęp w domu (np. pralka) oraz kuchni. Jeśli szukasz miejsca, w którym poczujesz się jak w domu, może warto zdecydować się na wynajem apartamentu?

Warto przeanalizować zalety i wady hoteli oraz dokładnie przeanalizować oferty poszczególnych ośrodków, tak aby zamiast wymarzonej wyprawy nie skończyć zawiedzionym oraz ze lżejszym portfelem.