Wynajmowanie apartamentu – bezpośrednio czy przez bazę ofert

Apartamenty oraz domy na wakacje bardzo często należą do prywatnych osób, nie firm. Wielu właścicieli dysponuje tylko jednym takim obiektem lub nawet w takcie wakacji udostępnia swoją własną przestrzeń życiową, by zarobić dodatkowe pieniądze. Czy warto wynajmować bezpośrednio, czy za pośrednictwem serwisów bookingowych?
Wynajem bezpośrednio od właściciela takiego miejsca na noclegi daje czasem możliwość negocjacji cen, dogadania się w dodatkowych kwestiach, wypytania o szczegóły, których mogą nie znać administrujący ogłoszeniami. Niektórzy obawiają się jednak, czy nie zostaną oszukani. Aby tego uniknąć, lepiej nie wpłacać przed przyjazdem całej kwoty, potwierdzać wszystkie ustalenia mailowo, a kiedy to możliwe poprosić nawet od razu o papierową umowę.
Apartament bezpośrednio od właściciela wydaje się też logicznie myśląc tańszy. Często jednak serwisy internetowe oferują specjalne promocje, dzięki którym zapłacić możemy niższą cenę. To też pewny sposób na uniknięcie niesolidnych partnerów transakcji, bowiem gdyby w przeszłości coś było nie tak, z pewnością taka współpraca już by się zakończyła. Wybierając tę formę często będziemy musieli opłacić rezerwację z góry, są to jednak pewne i bezpieczne transakcje.