Wycieczka do USA

Stany Zjednoczone Ameryki to państwo federacyjne położone w Ameryce Północnej. Jest to czwarty kraj pod względem wielkości, a poprzez duże terytorium tego kraju, klimat jest bardzo zróżnicowany – poprzez arktyczny na Alasce, aż po tropikalny na Florydzie.

Dla mieszkańców Polski wyjazd nie jest najłatwiejszy. Pierwsze od czego należy zacząć to odwiedziny w ambasadzie, w Polsce znajdują się w Warszawie i Krakowie. Po wypełnieniu wszelkich formalności – koszt około 650 zł, konsul decyduje o przyznaniu wizy. Jest ona niezbędna do wjazdu na teren USA.
W zależności od tego jaki rejon chcemy odwiedzić, najprostszą metodą jest droga lotnicza. Lot trwa średnio od 8 do 11 godzin. Z Polski bezpośrednio można lecieć z Warszawy, choć najczęściej wybierane są loty z przesiadką w Paryżu, Londynie lub Amsterdamie.

Walutą obowiązującą we wszystkich stanach jest dolar amerykański, jest także możliwość płatności kartami banków europejskich.
Stany Zjednoczone oferują wiele atrakcji turystycznych, od Alaski po Kalifornię, dlatego dobrym pomysłem jest wynajęcie auta. Jest to koszt około 20 dolarów za dzień plus paliwo, które jest znacznie tańsze niż w Europie.

Dla wielu osób koszt takiej wycieczki jest duży, ale ceny lotów są niższe niż jeszcze 5 lat temu, dlatego warto szukać okazji.