Wycieczka do Paryża

Paryż jest największą aglomeracją we Francji, jest także jej stolicą. Piękne, zabytkowe miasto jest położone nad Sekwaną, na północnym wschodzie kraju. Klimat jest tu umiarkowany, ale na zwiedzanie Paryża najlepiej udać się wiosną lub latem, wtedy dni są najdłuższe i najcieplejsze.

Do Paryża z Polski bezpośrednie loty obsługują dwa lotniska. Jedno często wybierane przez turystów z Polski dzięki przystępnym cenom to Beauvais-Tille. Drugie, jedno z największych w Europie to Charles de Gaulle, oddalone od centrum Paryża o około 40 km.

Wśród głównych atrakcji Paryża to wysoka na 324 metry wieża Eiffla położona nad Sekwaną, na północno-zachodnim krańcu Pola Marsowego. Kolejnym często odwiedzanym miejscem jest muzeum sztuki w Luwrze, gdzie można podziwiać dzieła z całego świata. Jest to Mekka dla wszystkich artystów, a także osób kochających sztukę. Będac w Paryżu nie należy zapominać o perełkach architektury, czyli Katedrze Notre-Dame, Łuku Triumfalnym, Bazylice Sacre-Coeur oraz wielu innych zabytków z których słynie Paryż. W deszczową pogodę możemy udać się na zwiedzanie Katakumb, gdzie znajdziemy ściany z ludzkich kości i czaszek.

Paryż jest jedną z głównych atrakcji turystycznych Europy, a zwiedzający z całego świata znajdą w każdym zakamarku miasta coś dla siebie.