Walizki na kółkach – rodzaje

Wiosna. Czerwiec. W powietrzu wyraźnie unosi się zapach nieodległego lata, za chwilę spakujemy walizkę i ruszymy w dal… Lecz w jaką walizkę? Jaką wybrać, gdy ich wybór jest tak ogromny?
Ceny walizek rzadko bywają niskie, a jeśli takie są – wzbudzają niepokój, czy taki, niby korzystny zakup, naprawdę się opłaci. Czy nie skończy się tak, że nasza walizka nie dotrwa do końca a nawet do połowy podróży, nastarczając nam niemałego kłopotu. I nie zmusi do kolejnego, niebagatelnego zakupu. Owszem, kupując tanią walizkę, musimy się z tym liczyć. Lepiej więc na niej nie oszczędzajmy a przy tym bardzo starannie dokonujmy zakupu. Przemyślmy go, analizując nie tylko nasze finansowe możliwości, ale i potrzeby. W odpowiedzi na nie, do wyboru mamy:
Walizki na dwóch lub na czterech kółkach, gdzie te o większej ilości z pewnością są lepsze (są odporniejsze i lepiej sterowne).
Walizki wykonane z poliwęglanu lub polipropylenu (tzw. walizki twarde – odporne na zagniecenia i otarcia, lecz mniej uniwersalne, o stałej pojemności; są dostępne w bardzo wielu, fantazyjnych kolorach i wzorach).
Walizki miękkie, z tkanin (podatne na uszkodzenia, lecz bardziej elastyczne, lepiej nadające się np. do samochodu; wygląd klasyczny).
Walizki posiadające zabezpieczenia, szyfry, kłódki, o różnej pojemności; walizki, które można mocować jedna na drugiej, co ułatwia przemieszczanie się; walizki z uchwytami wykonanymi z rożnych materiałów itp.