Turystyka to nie tylko dalekie kraje

Współpracownicy i rodzina mają zwyczaj chwalenia się tym, jak bardzo egzotyczne i dalekie są ich podróże? Urlop to czas dla siebie, a nie wyścig, nie ma więc potrzeby robić tego, co modne. Zwłaszcza, że jadąc do dalekiego kraju można oglądać tylko hotelowy basen, a nawet zwiedziwszy pół świata – nie znać swojej najbliższej okolicy.
Jedno lub kilkudniowe podróże po regionie, województwie i kraju mogą być coweekendową rozgrzewką przed wakacjami albo alternatywą dla jednego dłuższego wyjazdu. Nie musisz przygotowywać ich długo. Poczytaj przewodniki i strony internetowe, wynotuj, co chcesz zobaczyć – najlepiej, aby było to po kilka atrakcji w jednym miejscu. Sporządź kilka alternatywnych luźnych planów wycieczek, abyś mógł wybrać najodpowiedniejszy do aktualnej pogody, ilości wolnego czasu, humoru i samopoczucia Twojego i członków rodziny. Na pewno w okolicy masz wiele możliwości, od tematycznych parków rozrywki (western, dinozaury, itp.), poprzez gospodarstwa agroturystyczne i stadniny, po zamki, szlaki zabytków, mniej i bardziej typowe muzea, czy zapomniane miejsca z ciekawą architekturą.
Bliższe wycieczki mogą również trwać dwa lub więcej dni. Może znajdziesz noclegi w ciekawym miejscu lub z dodatkowymi wieczornymi atrakcjami. Zaplanuj też koniecznie sposób podróżowania oraz szacunkowe koszty.