Rzeszów w interesach – co zobaczyć w wolnej chwili?

Nie samą pracą człowiek żyje, dlatego kiedy już uda nam się załatwić sprawy biznesowe, koniecznie musimy wybrać się na długi spacer, aby zwiedzić piękne miasto Rzeszów, a przy okazji zrelaksować się i odstresować. A co warte jest zobaczenia? Na pewno swoje kroki powinniśmy skierować do Muzeum Dobranocek, które mieści się w okolicach rzeszowskiego rynku. Znajdują się w nim eksponaty ze zbiorów Wojciecha Jamy, w postaci między innymi książek, zabawek czy też oryginalnych lalek z popularnych dobranocek. I tak za sprawą Misia Uszatka, Koziołka Matołka, Bolka i Lolka oraz wielu innych, można przenieść się w beztroski czas dzieciństwa.
Z kolei koneserzy sztuki nie mogą pominąć cennego zabytku, jakim jest Zamek Lubomirskich. Jego budowa rozpoczęła się pod koniec XVI wieku, jednak w XVIII wieku zamek spłonął, dlatego to, co możemy obecnie podziwiać, zawdzięczamy przebudowie mającej miejsce na początku XX wieku. Od 1996 roku w zamku Lubomirskich znajduje się Muzeum Prawa. W zamkowych salach odbywają się też liczne wystawy, koncerty, a na dziedzińcu przedstawienia plenerowe.

Tak spędzony czas, sprawi, że miło będziecie Państwo wspominać pobyt w Rzeszowie i z pewnością zapragniecie zawitać do tego miasta ponownie!