Pomysły na niedrogie rodzinne wakacje

Wakacyjny wyjazd całej rodziny to dla wielu bardzo poważny wydatek. Warto jednak dzieciom pokazywać świat, niekoniecznie odległe kraje, ale cokolwiek co odróżnia się od codziennego otoczenia, a i dorosłym bardzo potrzebna jest zmiana otoczenia i doładowanie akumulatorów. Istnieje wiele możliwości wakacji dla rodziny, które nie kosztują majątku.
Możemy wybrać gospodarstwo agroturystyczne, które oferuje noclegi, wyżywienie oraz możliwość spędzania czasu, zobaczenia i nauki ciekawych umiejętności, dziś właściwie ginących. Zazwyczaj w rodzinnych gospodarstwach, takie wczasy nie są drogie, nie będą też kusić naszych pociech budki z przekąskami, lodami, kolorowymi zabawkami, a pamiątki przywiozą samodzielnie wykonane.
Warto też rozejrzeć się za mniej popularnymi kierunkami, gdy planujemy wakacje w Polsce. Wszyscy wyjeżdżają nad morze albo na Mazury, tymczasem małe miejscowości położone nad malowniczymi jeziorami oferują często świetny wypoczynek, tanie noclegi i restauracje, ciekawą i mało znaną lokalną historię i zabytki czy nietypowe muzea i skanseny, które zainteresują dzieci bardziej niż wielka sztuka.
Możemy też zrezygnować z długich wyjazdów i organizować krótkie wycieczki w niedalekie miejsca, gdzie można zobaczyć coś ciekawego albo spędzić czas na aktywnościach fizycznych.