Polskie zamki

W Polsce łącznie jest 429 zamków, w tym aż 124 w samym województwie dolnośląskim. Zaczynając swoją przygodę ze zwiedzaniem zamków najlepiej zacząć od tych cieszących się największą popularnością.
W Malborku znajduje się warowna stolica państwa zakonu Krzyżaków. Można podziwiać wnętrza komnat, zbrojownię oraz wiele innych wystaw, wśród nich także bardzo duży zbiór bursztynów.
W dawnej stolicy Polski – Krakowie, w samym centrum możemy zwiedzić Wawel – siedzibę władców Polski od XI do XVII wieku. Całorocznie otwarte jest zwiedzanie między innymi Reprezentacyjnych Komnat Królewskich oraz Prywatnych Apartamentów.
Wybierając się do Warszawy należy zaplanować zwiedzanie kilku miejsc: Rezydencję Zygmunta III Wazy na Starym Rynku, Pałac w Wilanowie oraz Łazienki Królewskie. Zamek Królewski w Warszawie został całkowicie unicestwiony przez hitlerowców w 1944 roku, odbudowano go dopiero w 1971.
Ważnym miejscem historycznym jest również Zamek von Hochbergów w Książu. W czasie II wojny światowej przebudowano go na kwaterę Hitlera. Zamek liczy około 400 pomieszczeń, dlatego kupując bilet można wybrać odpowiedni dla siebie pod względem tematycznym szlak.
Planując zwiedzić jakąś warownię nie trzeba pokonywać wielu kilometrów, ponieważ można ją znaleźć w każdym zakątku Polski.