Noclegi w górach

Od wędrowania z plecakiem po relaks w luksusowym spa z przepięknym widokiem – podróże w góry mają wiele oblicz. Różnorodne są także możliwości, z jakich możemy skorzystać szukając noclegu.
Wybierający wędrówki po dzikich rejonach, jak Bieszczady czy Pieniny, z korzystają z górskich schronisk, często zatrzymują się w nich tylko na jedną noc, a potem ruszając dalej na szlak. Napotkać można również noclegi oferowane w wynajętych pokojach w skromnych, wiejskich domach, gdzie zostaniemy dodatkowo nakarmieni i uraczeni towarzystwem przy wieczornym ognisku. Duże – jak na górskie warunki – miejscowości, takie jak wybudowane jako uzdrowisko Zakopane, oferują noclegi dla turystów przez cały rok. Znajdziemy tu zarówno eleganckie, biznesowe hotele, jak i pensjonaty – najpopularniejsze chyba na wakacje na Podhalu, pokoje wynajmowane przez gospodarzy, apartamenty przy głównych ulicach, a nawet miejsca na kemping.
Jednakże podróże w górskie rejony wybierają nie tylko Ci, którzy uwielbiają chodzenie i wspinaczkę. Gdy chcemy po prostu porozkoszować się ciszą, czystym powietrzem i innym niż na co dzień otoczeniem, możemy skorzystać z luksusowych hoteli, oferujących spa, odnowę biologiczną, wczasy zdrowotne, odchudzające bądź sportowe i wiele dostępnych dla gości urządzeń oraz atrakcji.