Nieoczywiste sposoby na tanie noclegi

Bardzo często hotele oferują zniżki za wcześniejsze rezerwacje, kiedy pokój na wakacje zamawiamy już na początku roku, możemy znaleźć specjalne oferty promocyjne czy zarezerwować tańsze noclegi poza sezonem To jednak nie jedyne sposoby na tańsze wakacje.
Kiedy szukamy dla siebie hotelu, ale chcielibyśmy zakosztować wysokiego standardu w niższej cenie, warto pytać o tzw. promo room. Są to pokoje wyposażone tak samo jak normalne, zgodnie ze standardem danego hotelu, jednak mniejszy i bez ciekawego widoku z okna, umieszczony na przykład nad częścią serwisową hotelu, podczas gdy pozostałe pokoje są po drugiej stronie budynku. Będziemy mieć dostęp do wszystkich usług, jakie oferuje hotel i znajdujących się na jego terenie udogodnień, ale za sam nocleg zapłacimy taniej.
Możemy też wybrać się do pensjonatu czy innego obiektu – a najlepiej umówić się wcześniej – gdzie będziemy mieli tańszy lub darmowy nocleg z wyżywieniem w zamian za wykonywanie drobnych prac w ogrodzie itp. Pozwoli to zaoszczędzić na podróży, a przy tym mieć dużo czasu wolnego.
Inną możliwością jest też, gdy mamy znajomych mieszkających w ciekawym miejscu, przypilnowanie im mieszkania, kiedy sami pojadą na urlop. W ten sposób mamy właściwie własny darmowy wakacyjny apartament.