Na co warto uważać podróżując po Gruzji?

Bez wątpienia podróżujemy dzisiaj coraz częściej- wyjeżdżamy w celach służbowych i wypoczynkowych- oraz coraz dalej. Ostatnio popularnym kierunkiem wakacyjnych podróży staje się Bliski Wschód- a w szczególności Gruzja. Na co należy uważać podróżując po tym pięknym kraju?

Przede wszystkim na kierowców. W Gruzji nikt nie przestrzega ściśle zasad ruchu drogowego, ponadto nie ma również żadnych norm technicznych, które muszą spełniać wszelkie pojazdy przeznaczone do transportu osób. A zatem kierowcy nieraz znacznie przekraczają prędkość oraz jeżdżą dość wysłużonymi już samochodami. Dlatego też warto wybierać te marszrutki i mikrobusy, które wyglądają lepiej oraz nie wahać się prosić kierowców, aby zwolnili.

Kolejną sprawą, na którą warto uważać jest specyficzne pojmowanie wartości pieniądza przez Gruzinów. Z tego powodu warto sprawdzić przed wyjazdem, ile mniej więcej kosztuje dany przejazd, jakie są średnie ceny żywności, taksówki. Dobrym pomysłem jest również wchodzenie do sklepów, w których na produktach znajdują się ceny. Unikniemy w ten sposób niepotrzebnych nieporozumień.

Należy również pamiętać, że po angielsku nie bardzo da się w Gruzji porozumieć- posługują się nim tylko w hotelach i niektórzy młodsi Gruzini. Jednak jeśli chcemy naprawdę odkryć ten kraj, poznać, jaki jest warto znać choć podstawy języka rosyjskiego.