Malta warta odwiedzin

Malta jest niewielką wyspą na Morzu Śródziemnomorskim, położoną niedaleko od Sycylii. Jest to miejsce często wybierane na urlop, szczególnie przez europejskich turystów. Co zachęca do zwiedzenia tej wyspy?
Po pierwsze Malta jest stosunkowo niedrogim krajem. Walutą obowiązującą jest euro, ale w przeliczeniu na złotówki ceny są podobne do tych w Polsce. Dotarcie tam także nie jest trudne, albowiek z wielu polskich miast możemy tam polecieć tanimi liniami lotniczymi.
Pogoda na Malcie jest niezwykle sprzyjająca – zimą jest ciepło, z pewnością nie uświadczymy tam mrozów. Wiosną, latem i jesienią trafimy na bardzo ciepłe a także upalne dni. Malta jest małą wyspą, dlatego nie ma problemów z przemieszczaniem się – można wynająć w tym celu auto lub skorzystać z miejskich autobusów.
Malta jest znana z wielu zabytków kultury, dlatego miłośnicy przeszłości odnajdą tam wiele miejsc godnych zwiedzenia. Z kolei dla pasjonatów przygód szczególnie polecanych jest wiele miejsc do nurkowania. Z wyspy możliwe jest także wynajęcie łodzi i zwiedzenie błękitnej laguny.
Jedyną wadą jaką znajdują turyści to niewiele piaszczystych plaż – zwykle są one bardzo skaliste.
To jedynie niektóre z wielu atrakcji Malty. Nie bez powodu jest to cel podróży tak często wybierany przez turystów i urlopowiczów.