Lwów- czy warto jechać?

Ukraina ostatnio staje się coraz popularniejszym miejscem podróży. Dlaczego? Przede wszystkim należy zaznaczyć, że część zachodnia Ukrainy jest w chwili obecnej całkowicie bezpieczna. Ponadto w tym momencie Ukraina jest naprawdę relatywnie tania. A czy warto tam coś zobaczyć?
Godne polecenia jest choćby miasto położone blisko granicy, czyli Lwów. Jak tam dojechać? Przejazd samochodem czy autobusem przez granicę niestety nie należy do rzeczy przyjemnych- przede wszystkim zabiera dużo czasu. Natomiast warto rozważyć dojazd do Przemyśla. Stamtąd bowiem za kilka złotych mamy transport do granicy, którą szybko przekraczamy pieszo, a po drugiej stronie znajdują się marszrutki do Lwowa, które są bardzo tanie.
Co można zobaczyć we Lwowie? Oczywiście stare miasto, Rynek, Cmentarz Łyczakowski, Wysoki Zamek oraz mnóstwo pięknych cerkwi i kościołów. Jednak oprócz zabytków szczególnie warte zobaczenia są niezwykłe, często o dziwacznym wystroju knajpy, puby i restauracje. Ponadto warto wybrać się na przedstawienie do Opery Lwowskiej- bilety są tanie, a występy są naprawdę wysokiej jakości. W pobliżu Opery znajduje się również targ, na którym możemy kupić ciekawe pamiątki, jak np. bluzki z haftowanymi kwiatami czy oryginalną biżuterię.