Czego nie robić w Turcji?

Spośród tłumu Turków nie trudno jest się wyróżnić. Nie ominie was zainteresowanie mieszkańców dlatego kobiety powinny ubierać się w sposób skromny. Bez wyzywających dekoltów i krótkich minispódniczek. Pamiętajmy że większość mieszkańców Turcji jest Muzułmanami a my jesteśmy tam tylko gośćmi.
Jeśli nie chcemy zdenerwować Turka nie mylimy Turków z Arabami. Można powiedzieć że bliżej im do Azjatów. To trochę tak jak pomylić Polaka z Rosjaninem. Nie poruszamy tematu Mustafy Kemala Atatürkniech-go był to turecki polityk, wojskowy, współtwórca i pierwszy prezydent Republiki Turcji. Przez wszystkich Turków traktowany jako bohater narodowy jest dla nich nie mal święty. Jeśli nie chcemy narobić sobie wrogów staramy się unikać tematów poruszających tematykę izraelsko–palestyńskich. Seks i homoseksualizm należy tutaj do tematów tabu. .
Pamiętamy o tym aby unikać picia wody prosto z kranu ponieważ jest mocno chlorowana. Kupujmy butelkowaną wodę w supermarketach. Przez pierwsze kilka dni starajmy się myć zęby wodą butelkowaną.
Nie pijemy napojów alkoholowych na ulicy.
Turcy są bardzo przyjaźnie i miło nastawieni do turystów ale nie zapominajmy o zachowaniu dystansu ponieważ w gronie przyjaźnie nastawionych osób znajdziemy typowych naciągaczy.