Czego nauczysz się w podróży?

Gdzie planujesz wybrać się na wakacje? Niezależnie, czy zostajesz w kraju, czy wybierasz się za granicę – na pewno doskonale wiesz, że masz wspaniałą okazję do zwiedzenia kawałka świata, poznania go lepiej, ale również poznania siebie. NIe od dzisiaj wiadomo, że podróże kształcą.
Najlepsze podróże to bardzo często te spontaniczne, nieplanowane, choć trzeba przyznać, że są one przeznaczone wyłącznie dla ludzi o nerwach ze stali. W razie komplikacji trzeba szybko wymyślać i korzystać z planów awaryjnych, takich jak noc w hotelu w środku miasta, bądź kompletnie na jego uboczu. Czasem może zabraknąć nam środków lub wolnych miejsc noclegowych. Co wtedy?

Jeśli jesteś osobą poukładaną, która ryzyka sobie nie ceni, na pewno swoje podróże powinieneś zaplanować w najdrobniejszych szczegółach. Opracowywanie planów to również ważna umiejętność. Krok po kroku, co masz zamiar zrobić, gdzie się wybrać, jak dojechać, co zjeść i jaki masz budżet – również te umiejętności masz okazję teraz rozwinąć i udoskonalić. Planowanie jest dobre, pozwala być bardziej zorganizowanym nie tylko poodczas podróży, ale również w codziennym życiu.

Podróże uczą – nie tylko o świecie, ale także o nas samych. Zgodzisz się z tym?