Czego należy spróbować będąc na Ukrainie?

Choć z pozoru może wydawać się, że kuchnia ukraińska jest bardzo podobna do polskiej nie jest to do końca prawdą. Na Ukrainie bowiem znajdziemy wiele potraw, które choć czasem przypominają nasze, to są zupełnie inaczej przyrządzone.

Zacznijmy od zup. Tu warto oczywiście spróbować tradycyjnego barszczu ukraińskiego. Ponadto warto skosztować soljanki- gęstej, pysznej zupy, którą mało kto zna w Polsce. Warto dodać, że do zup ukraińskich tradycyjnie dodawana jest śmietana, zatem są one dość tłuste.

Z dań głównych warto spróbować ukraińskich pierogów o nazwie- warenyky. Są one, tak jak polskie pierogi, wykonywane z dodatkiem różnych farszy. Szczególnie ciekawym farszem, jest farsz wykonany z ziemniaków- w niczym nie przypomina on naszych pierogów ruskich.

Ciasta ukraińskie, choć same w sobie nie są bardzo oryginalne, są niezwykle pyszne, z prostego faktu, że wykonywane są ciągle z prawdziwych składników, a nie z jajek proszku i innych substytutów.

Będąc na Ukrainie warto również w poszukiwaniu ciekawych produktów zajrzeć do supermarketów. Znajdziemy tam bowiem takie ciekawostki, jak czipsy o smaku krabowym, pyszny kwas chlebowy, majonez o różnych smakach, idealny zamiast masła do smarowania kanapek oraz tani alkohol.