Co zobaczyć będąc w Gruzji?

Gruzja jest dziś coraz częstszym kierunkiem wybieranym przez osoby pragnące poznać coś nowego, zobaczyć inny świat. Co warto zobaczyć w tym pięknym kraju?
Przede wszystkim Batumi. Tu wypoczniemy, wykąpiemy się w Morzu Czarnym, zobaczymy ciekawe rzeźby, pochodzimy po targowiskach. Jeśli planujemy objazdówkę po Gruzji warto wybrać Batumi jako pierwszą miejscowość, gdyż idealnie nadaje się do tego, żeby po prostu odpocząć.
Kolejną znaną miejscowością jest Mestia położona w Swanetii. Jest to miejscowość położona pośród malowniczych gór z wieloma charakterystycznymi dla tego regionu wieżyczkami. Będąc tam warto poświęcić jeden dzień na zwiedzenie najwyżej położonej wioski w Europie- Ushguli. Z Mestii wiodą także dwa dobrze oznakowane szlaki w góry. Oczywiście możemy też iść na inne góry, jednak należy pamiętać, że w Gruzji w niewielu miejscach istnieją dobrze opisane szlaki, a pomoc górska nieraz nie jest możliwa.
Będąc w Gruzji nie można oczywiście pominąć słynnej Kazbegi z widokiem na wyniosły, piękny szczyt o charakterystycznej sylwetce- Kazbek.
Warto również wybrać się do Borjomi oraz spędzić choć trzy dni w stolicy- Tbilisi. Z Borjomi koniecznie należy pojechać do Vardzi- skalnego miasta.