Co zabrać na wakacje z dzieckiem

Wyjazd na urlop z dzieckiem wymaga znacznie większego bagażu niż dla nawet kilku dorosłych osób. Choć ubranka zajmują mniej miejsca, potrzebujemy zdecydowanie więcej akcesoriów i artykułów higienicznych.
Wybierając noclegi warto dowiedzieć się, czy na miejscu mamy możliwość skorzystania z łóżeczka i przewijaka, jeśli ich potrzebujemy. Hotele często dysponują kilkoma łóżeczkami do wstawienia do pokoju w razie potrzeby. Dobrze jednak zamówić je już podczas rezerwacji, aby nie okazało się, że wszystkie będą akurat zajęte. W przypadku domków, apartamentów czy innych kwater konieczne może być zabranie własnego turystycznego łóżeczka, trzeba więc zapytać o wszystko zawczasu. Warto ze sobą zabrać chustę do noszenia dziecka, jeśli odpowiada nam ten sposób, ale także lekki, składany wózek, na tyle wygodny, by dziecko mogło w nim spać na tarasie, w zacienionym miejscu na plaży czy w kawiarni obok nas. Czasem przydatny okaże się wózek terenowy, przystosowany do nierównych powierzchni. Przyda się też mały nadmuchiwany basen – odpowiednio niewielki może zastąpić nawet wanienkę.
Weźmy zapas śliniaczków i pieluch, wszelkie potrzebne na co dzień kosmetyki oraz hypoalergiczny krem z wysokim filtrem UV, coś na ukąszenia owadów, biegunkę, środek do dezynfekcji i plastry. Nie zapominajmy o ulubionych maskotkach i dostosowanych do wieku zabawkach, które pozwolą nam spędzić czas na wakacjach.