Co warto zobaczyć w Tbilisi?

Tibilisi- stolica Gruzji to ostatnio popularne miejsce lotów. Czy warto je zwiedzić? Bez wątpienia tak!
Przede wszystkim należy przejść się po starym mieście. Znajduje się tam słynna Katedra Sioni, dzielnica łaźni oraz wiele małych, malowniczych uliczek. Warto również przejść się, szczególnie pod wieczór, Nowym Mostem. Aby zobaczyć wspaniałą panoramę miasta należy udać się do górującej nad miastem twierdzy Narikala. W Tbilisi jest jeszcze jeden znakomity punkt widokowy, który mało kto zna. Jest to miejsce tuż obok torów kolejowych znajdujące się nad Suchym Mostem. Warto tam się wybrać w nocy, kiedy miasto jest pięknie oświetlone. Ostatnim zabytkiem, jaki warto zwiedzić jest Sobór Trójcy Świętej- jest on po prostu wspaniały.
Jednak Tbilisi oferuje turystom nie tylko zabytki. Na Suchym Moście znajduje się targ na którym warto pobuszować. Najwięcej straganów rozstawianych jest w niedziele i można tam znaleźć niezwykłe rzeczy- stare szable, biżuterię, aparaty fotograficzne, ordery i wiele innych.
Ponadto warto wybrać się do jeziora Lisi. Jest ono położone na wzgórzu, wśród pustynnego krajobrazu. Jest ono miejscem odpoczynku dla wielu Gruzinów. Jest też świetne dla wszystkich turystów, którzy chcą choć na chwilę odpocząć od hałasu i zaduchu miasta.