Borjomi- czy warto zaobaczyć?

Borjomi to miejscowość uzdrowiskowa położona w Małym Kaukazie w Gruzji. Wiele osób planując wycieczkę objazdową po Gruzji omija tę część tego pięknego kraju, jednak całkowicie niesłusznie. Dlaczego warto zobaczyć Borjomi?
Znajduje się tam piękny park ze źródłem leczniczej, mineralnej wody. Jest to idealne miejsce na spacer i odpoczynek. Jednak to nie jedyne zalety tego miejsca. Będąc tam warto choć jeden dzień poświęcić na wycieczkę w góry Małego Kaukazu, choćby po to, aby porównać je z górami w Mestii czy w Kazbedze. Są one niższe, jednak dominuje w nich piękna przyroda, a widoki także są piękne. Ponadto istnieje tam możliwość wypożyczenia konia z przewodnikiem- jest to świetna przygoda!
Będąc w Borjomi warto także poświęcić jeden dzień na wycieczkę do skalnego miasta- Wardzi. Niestety trudno jest tam dojechać marszrutkami, niemniej jednak jeśli podróżujemy grupą liczącą choć trzy osoby zdecydowanie opłaca się znaleźć taksówkę. Bilet wstępu do Wardzi jest aż niewiarygodnie tani a chodzenie skalnymi korytarzami i sam widok miasta wykutego w skale, położonego pośród półpustynnych terenów to niezapomniane wrażenia. Wracając warto zahaczyć o Zielony Monastyr- piękną świątynię położoną pośród zielonego lasu.
Słowem- warto zobaczyć Borjomi.