Batumi- co warto zobaczyć?

Batumi to wśród Polaków szczególnie znane miejsce- dzięki słynnej piosence "Herbaciane pola Batumi". Wybierając się do Gruzji warto poświęcić choć trzy dni na zobaczenie tego urokliwego miasta nad Morzem Czarnym. Co jest szczególnie warte polecenia w Batumi?
Przede wszystkim należy przejść się nadmorskim bulwarem. Idąc od strony portu mijamy kolejno Wieżę Czaczy, pomnik Ala i Nino, osobliwą Wieżę Alfabetu oraz Uniwersytet Techniczny. Jeśli upał i duża wilgotność powietrza spowodują, że zachce nam się pić warto skosztować kwasu nalewanego wprost z beczek- jest on tani i bardzo pyszny. Idąc dalej mijamy wiele ciekawych rzeźb i docieramy w końcu do tańczących fontann. Tu warto zobaczyć, jak "tańczą", a następnie udać się do pobliskiego pięknego parku oraz usiąść, odpocząć i napić się pysznego domowego wina albo czaczy.
Będąc w Batumi warto również przejść się do tamtejszej dzielnicy targowej położonej niedaleko portu. Znaleźć możemy tam wiele ciekawych rzeczy począwszy od butów a skończywszy na kosmetykach z Rosji i świeżych serach.
W Batumi warto również wybrać się do ogrodu botanicznego oraz przejechać się kolejką nad miastem. W obu przypadkach widok naprawdę zapiera dech w piersiach.